Kontuzje w sporcie. Rehabilitacja

Jeżeli chodzi o masaż pleców, to najważniejszą rzeczą, o jakiej należy myśleć, jest komfort chorego. Niezależnie od tego czy jest to klasyczny masaż, masaż leczniczy, czy masaż relaksacyjny. Pacjent potrzebuje posiadać przekonanie do specjalisty, w jakiego ręce się on oddaje. Potrzebuje on także rozumieć, iż z poddania się takiemu właśnie zabiegowi w dalszej perspektywie wynikać będą same korzyści nawet, jeżeli masaż kręgosłupa będzie czasami należeć właściwie do bardziej uciążliwych. Wyjątkowo ważne z perspektywy samego specjalisty jest zatem posiadane poprzez niego doświadczenie profesjonalne i idąca z nim w parze wiara we własne siły oraz umiejętności. Świadomość ta bowiem w praktyce uspokaja zarówno samego rehabilitanta, jak i jego chorego.

Naturalne jest, iż i pacjent, i terapeuta muszą rozumieć to, co się z ciałem chorego w określonym czasie dzieje oraz czemu. Tenże komfort pacjenta oraz jego spokój podwyższają natomiast nie jedynie same kompetencje, ale dodatkowo interakcje, w jakie wchodzi się z pacjentem. Ociupinka empatii i prawdziwego zaciekawienia potrafią sprawić wielkie cuda. A przecież to, aby chory był spokojny, jest istotne nie tylko z perspektywy relacji interpersonalnych i zwykłej życzliwości, ale ma wyjątkowo znaczący element oraz cel praktyczny – zaniepokojonego pacjenta trudniej jest masować, a masaż taki będzie ponadto mniej skuteczny.

Stąd też, w ramach zdrowego rozsądku rzecz jasna, naprawdę warto jest nawiązać swoistą relację z rehabilitowaną osobą. Wszystko po to, ażeby ją rozluźnić, upewnić, że jest w dobrej atmosferze oraz możliwie najskuteczniej uwolnić ją od chorób oraz cierpienia. Nie jest to takie znowu skomplikowane. Czasem wystarczy po prostu zapytać pacjenta lub pacjentkę o tak przyziemną sprawę, jak samopoczucie, oraz ujmując to trywialnie, nadstawić ucha do ich kłopotów. Wielokrotnie bowiem specjalista, czy tego chce, czy nie, potrzebuje po części przyjąć rolę swojego rodzaju powiernika dla chorego – taka jest bowiem w rzeczywistości specyfika tego zawodu.


Rehabilitacja sportowców Wrocław fot.1

Regułą jest, że ulgę wielokrotnie daje w najwyższym stopniu nie wyłącznie sam masaż pleców, ale także okazja wyżalenia się, co niejednokrotnie zobaczyć można wyjątkowo u samotnych osób starszych czy niepełnosprawnych, jakie niestety nie zawsze mają z kim na co dzień podyskutować. Poza czynnikiem czysto ludzkim, jeśli chodzi o komfort oraz atmosferę, istotna jest również rzecz ekwipunku, którego specjalista używa do masażu. Istotnie, w największej mierze odpowiada za to sam wytwórca, natomiast to terapeuta decyduje o tym, jakiego sprzętu finalnie używa.


Rehabilitacja sportowców Wrocław fot.2

Ważne jest to, aby sprzęt był funkcjonalny i maksymalnie wygodny dla samego chorego – w końcu przyjdzie mu na każdej sesji spędzić na stole całkiem dużo czasu. Lepiej więc, żeby czas tenże nie polegał na leżeniu w dyskomforcie. Dbałość choćby o takie detale sprawia, że pacjenci pewniej czują się w rękach swoich specjalistów i posiadają do nich o dużo większe zaufanie, a to jednak w tym zawodzie jest bezcenne. Warto zatem przeznaczyć swoją uwagę na takie detale, bo nawet niezwykle szeroka wiedza medyczna to jeszcze nie wszystko. Takie malutkie gesty potrafią sprawić, że masaż będzie dla chorego czystą przyjemnością.

Więcej o rehabilitacji sportowców na stronie http://www.motus-fizjoterapia.pl/metody-leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *